zeptali jste se

Co chcete vědět o trampolínách

Zde uvádíme otázky naších zákazníků a odpovědi na ně. Námi prodávané trampolíny nabízejí výbornou kvalitu za rozumnou cenu. Délku životnosti ovlivňuje několik faktorů:

1. trampolína musí být dobře smontována a dobře ustavena ve vodorovné poloze. Pokud bude používána nakloněná, dojde postupně k degradaci ocelových spojů. Každá noha musí být dobře opřena o zem, nebo vypodložena

2. nepřekračujte povolenou nosnost trampolíny. 

3. nedovolte dětem skákat po modrém ochranném polštáři a narážet úmyslně do ochranné síťě

Dle naších zkušeností jsou tyto 3 body hlavní příčinou předčasných poškození trampolíny.

Chtěla bych se zeptat. Máme trampolínu cca4 roky. I po důkladném umytí stále špiní, černí. Děti mají učerněné ponožky. Nevím zda existuje nějaká impregnace, nebo něco. Díky za radu

Nevím, zda budu schopen na tak obecný dotaz odpovědět.

Napadá mne několik důvodů.
1.    asi nikdy neumyjete skákací plátno dokonale. Je to pletenina z drobných vláken a pružná. Vždy mezi vlákny zůstane nějaký prach, který se následně při skákání uvolňuje a může špinit.
2.    znáte to i z domácnosti – utřete prach a na druhý den tam je zase. Venku je to intenzívnější. Po prvním vánku nebo dešti je trampolína opět zaprášena.
3.    vlivem postupného opotřebení a tření vláken o sebe se může postupně uvolňovat černý prach z povrchu vláken.
 A nejspíše to bude kombinace všech 3 důvodů.
Řešení ? Babička dětem upletla pletené bačkory jen na trampolínu, ale děti to stejně nepoužívají. Možná budete úspěšnější.

 Dobrý den, mám dotaz ohledně trampolíny 96 cm. Ráda bych využívala trampolínu k hubnutí, ale moje váha je momentálně 110 kd. Nosnost je uvedena do 100 kg. Nemohu sehnat trampolínu s vyšší nosností, ale s tímto průměrem. Je to velký problém, když bych předpokládala snížení váhy, ale zatím bych musela používat trampolínu se svojí váhou 110 kg? Také mne zajímá, jak je to s hlukem při skákání na trampolíně a jestli trpí při používání trampolíny podlaha, která je v patře, nemůže popraskat při mé váze? Eventuelně, nemáte pro mé potřeby lépe vyhovující trampolínu? Děkuji B.

Děkuji za dotaz.
Máte pravdu, taky jsem nenarazil na trampolínu s vyšší udávanou nosností než 100 kg. Tento údaj je schválen zkušební a bezpečnostní autoritou jako bezpečná hranice pro přijatelnou životnost a bezpečnost. Neznamená to ale, že pod člověkem 110 kg se trampolína zhroutí. Jen je vyšší riziko, že třeba praskne některá pružinka, rychleji se opotřebí skákací plachta a pod. Navíc takto těžký člověk obvykle neskáče tak vysoko a razantně, že by trampolínu zničil a ani to není žádoucí z důvodu zdravotních. Lze říci, že např. 80 kg sportovec dá trampolíně více zabrat, než 110 kg umírněně skákající člověk. Dále platí, že celková hmotnost skákajícího člověka se rovnoměrně rozloží na skákací plochu a jednotlivé pružiny. Zjednodušeně proto lze říci, že větší trampolína má vyšší nosnost. Proto máte-li prostor, doporučil bych i větší průměr trampolíny, např, průměr 122 nebo 140 cm. Větší trampolíny také jsou šetrnější k Vaším kloubům a skákání na nich je bezpečnější a příjemnější. Nemusíte tedy mít strach tuto trampolínu používat. Prodáváme i náhradní díly.
 
Trampolíny jsou opatřeny gumovými patkami, které tlumí nárazy, ale záleží i na podlahové krytině. Doporučují používat na koberci, který také tlumí nárazy. Určité zvuky vyluzují i pružiny, takže použití trampolíny není úplně tiché. Ovšem příznivé zdravotní účinky jistě za to stojí. Ohledně popraskání stropu nelze odpovědně odpovědět bez znalosti konstrukčního složení stropu

 

 

Dobry den, vydrzi ta trampolina (426 cm) napadany snih (hory, je ho dost) nebo ji musime na zimu rozlozit?

Za určitých okolností je možno ponechat trampolínu přes zimu venku, ale je potřeba počítat s tím, že může dojít k poškození buď nadměrným množstvím sněhu, nebo mrazem. Sníh může způsobit překročení nosnosti trampolíny a může poškodit pružiny, nebo doskokovou plochu. Mráz může způsobit zkřehnutí ochranného krytu pružin a při stoupnutí na něj se může polštář poškodit.
Proto doporučuji trampolínu na zimu uschovat. Významně se tím prodlouží životnost.
 1. při napadnutí sněhu může na ploše ležet až několik metráků sněhu - následně dojde k nevratnému roztažení pružin a natáhnutí plachty. Na takové poškození se pochopitelně nevztahuje záruka.
 2. v našem klimatickém pásu jsou srážky kyselé (ph cca 5 až 3) , tím dochází k postupnému "rozežírání" zinkové ochranné vrstvy ocelových trubek a postupně začne konstrukce korodovat.
 Takže uschováním trampolíny v zimním období (cca říjen až březen) velmi prodloužíte životnost.
 Minimálně doporučuji sundat ochranný polštář, doskokovou plochu a pružiny.
 
 
Přemýšlím o koupi trampolíny. Mám několik dotazů. Vážím cca 90kg. Bude mi stačit trampolína s nosností do 100kg nebo musím mít do 120kg? Projeví se zvýšení nosnosti na delší životnosti? Je prostor trampolíny limitován počtem osob nebo stačí "jen" dodržet max.nosnost? Ničí se povrch (pružení) tramp. pokud na ní skáče více dětí?  Jak se ošetřuje povrch? Popř.pružiny?

Všechny naše trampolíny mají max. povolenou nosnost 100 kg, resp. 120kg (u každé trampolíny je to uvedeno).Pochopitelně platí, že skákající s vyšší hmotností způsobí zkrácení životnosti pružin, ty lze ale zakoupit jako náhradní díl.


Prostor na trampolíně je limitován pouze omezením prostoru pro pohodlné skákání ostatních.
Pokud skáče více dětí, je pouze nutné dávat pozor, aby se vzájemně nezranily. Trampolína se tím neničí, pokud není překračován váhový limit.
Údržba povrchu trampolíny spočívá pouze v čistění, pokud by náhodou ke znečištění došlo. Stačí omýt vodou, nebo běžnými čistícími prostředky. Jiná údržba není potřebná.
 

Poznámku bych měl k ochrannému polštáři. Jeho uchycení ke konstrukci trampolíny se jeví jako nedostatečné. Děti při své živosti často došlápnou na tento polštář a tím dochází k jeho posunu. Stahovacím provázkem vzhledem k velkému průměru trampolíny nelze dosáhnout dostatečného zafixování na konstrukci.

Nejsem si jist, zda máte polštář správně uchycen , neboť s podobným problémem se nesetkávám ani u své vlastní trampolíny.
Polštář je uchycen ke konstrukci 3-mi způsoby:
1. je převlečen přes okraj trampolíny a zajištěn utažením provázku, který je provlečen okolo - zde máte pravdu - provázek by mohl být pevnější a zajištěn tak, aby se nepovoloval. Tento námět předám dál.
2. ze spodní strany jsou našity pružné úchyty s háčky. Ty by měly být obtočeny z vnější strany okolo kruhové konstrukce trampolíny tak, aby nedocházelo k posunu polštáře směrem ke skákací ploše a háčky uchyceny k oku skákací plochy.
3. ke kruhové konstrukci trampolíny se polštář přitlačí ochrannou sítí, která jej těsně obepíná.
Pochopitelně ani dokonalé uchycení není zcela dostatečné, pokud děti záměrně po polštáři skáčí. Polštář má funkci zabránit zranění, pokud by došlo k náhodnému pádu na pružiny. Proto doporučuji pokusit se dětem vysvětlit, že ke skákání je určená jen černá doskoková plocha.
Nyní se dodávají trampolíny s jiným způsobem upnutí ochranného krytu pružin: ten je zespodu opatřen našitými pružnými pásky, kterými se polštář přiváže okolo kruhové konstrukce. Pokud po polštáři děti záměrně neskáčí, udrží se polštář bezpečně na svém místě.
 

Dobry den, poridili jsme si velkou zahradni trampolinu s horni ochranou siti, mame ale problem (a nasi sousede s nami) - trampolina pri skakani pomerne hlasite vrze. Mate nejake tipy, jak vrzani odstranit?

Vrzání odstraní tato opatření:
  1. trampolína by měla stát na rovné ploše a každá z nohou by měla být pevně opřena o zem. Pokud to situace nedovoluje, lze nohy vypodložit , např. dřevěnými prkny tak, aby nemohlo dojít k sesmeknutí trampolíny, nebo lze protilehlou nohu zapustit do terénu.
  2. každý spoj ocelové konstrukce by měl být namazán vazelínou, nejlépe grafitovou. Lze zakoupit v prodejnách s autopříslušenstvím, hobbymarketech, benzinových stanicích nebo specializovaných prodejnách.

Jak dlouho trvá postavení velké trampolíny 426 cm? Kolika je k tomu zapotřebí pomocníků?

Samotnou trampolínu lze postavit i za 20 minut. Montáž zvládne 1 člověk, ale je dobré mít pomocníka.
Pokud to však děláte poprvé, lze předpokládat prodloužení této doby až na 3-násobek (studování návodu apod.). Další čas zabere montáž ochranné sítě a schůdků, pokud máte celou sadu. Celou sadu lze napoprvé postavit asi za 2 hodiny ve dvou lidech.
Pracné je napínání pružin, proto je vhodné, aby montáž provedl raději muž.
 

Je možné dokoupit k trampolíně 182cm ochranou síť na horu proti vypadnutí?

 
Ano, síť je možno dokoupit zvlášť, nebo v sadě s trampolínou 182 cm
Ochranná síť však pro tuto trampolínu (pro dospělé) není nezbytná:
1. Trampolína je vysoká "jen" 0,5 metru.
2. při použití ochr.sítě je na trampolíně méně místa - většinou má dospělý člověk rozpažené ruce a může docházet ke kontaktu se síti, což by mohlo být nepříjemné.

Dobrý den,uvažuji o kopi velké trampolíny 426 pro komerční využití.Jaký je rozdíl mezi velkou a supertrampolínou co do kvality použití?

Rozdíly mezi trampolínou 426 cm a supertrampolínou 426 cm jsou zejména tyto:
- supertrampolína je asi o 30 kg těžší - tedy masivnější a kvalitnější materiál, který zaručuje delší živostnost.
- supertrampolína je podstatně výkonnější - má více pružin a pružiny jsou delší,  proto lze dosáhnout vyšších skoků

Nicméně pro běžné rekreační použití poskytuje i trampolína 426 cm dobrou kvalitu a trvanlivost. Pro mne jsou toho důkazem opakované nákupy firmami, které provozují trampolíny komerčně spolu s dalšími atrakcemi. V těchto případech dostává trampolína extrémní zátěž. V případě poškození kterékoliv části dodáváme i náhradní díly.
Řadit podle: Položek na stranu:
Výběru neodpovídá žádná položka


Správu zajišťuje PROFI IMAGE s.r.o., publikuje Jan Leks.

© www.pro-trampoline.eu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace